Mistrovské úspěchy dívek ve skoku vysokém


Začalo to 3. 2. 2018 na 4. Základní škole v Třinci, kde naše děvčata excelovala mezi třineckými školami a umístila se na prvních dvou místech.

Starší děvčata soutěž vyhrála ve složení: Eliška Koštovalová z 9. B  a Erika Dordová z 8.A, obě výkonem 146 cm.

Mladší děvčata skončila na 2. místě: Nikola Babincová z 8. A skočila 135 cm, Simona Kominářová z 8. C 130 cm.

Těmito výkony si děvčata zajistila postup na finále Mistrovství Moravy, které se konalo 7. 12. 2018 opět v Třinci. Tam si děvčata opět vedla skvěle a některá si „vyskákala“ osobní rekordy.

Erika Dordová dosáhla krásného výkonu 155 cm spolu s dalšími pěti skokankami  a obsadila v těžké konkurenci výškařek 2. – 7. místo. Eliška Koštovalová obsadila 8. místo výkonem 145 cm, stejně jako Nikol Babincová v kategorii mladších děvčat výkonem 140 cm a 13. místo Simona Kominářová výkonem 135 cm.

Na Mistrovství Moravy se probojovaly sportovní školy Ostravy, Opavy, Prostějova, Olomouce, Krnova a Třince, dále pak městské školy z Ostravy, jediné zastoupení vesnických škol reprezentovala ta naše.

V podobném zastoupení škol si děvčata a tentokrát také kluci naší školy zaskákali na Beskydské laťce 29. 1. 2019 v Třinci, kam byli pozváni na základě předešlých výkonů. V krásných prostorách Werk areny a za podpory svých spolužáků, kteří byli  uvolněni z vyučování, aby podpořili své spolužáky, obsadily dívky ve složení Erika Dordová, Nikol Babincová a Simona Kominářová opět první místo. Kluci se bohužel neumístili na prvních třech místech, ale v součtu bodů všech zúčastněných, naše smíšené družstvo skončilo mezi školami na místě druhém!

Kluky reprezentoval Jan Viochna z 9. A, kterému se moc nedařilo a skočil 135 cm, naopak Pavel Kaleta ze 7.B si vyrovnal svůj osobní rekord výkonem 140 cm.

Všem reprezentantům děkujeme za poctivou přípravu a posun ve svých výkonech a doufáme, že i příští rok bude pro naše skokany neméně úspěšný.   

Mgr. Z. Laštůvková 

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017