Bystřická děvčata vyšplhala 3. místo

Družstvo dívek 7. a 8. ročníku postoupilo z okrskového kola v Třinci do okresního kola konaného 5. února 2019 ve Frýdku Místku. I přes složitou měřící digitální techniku, to naše děvčata zvládla bravurně a skončila na 3. místě. Družstvo tvořily čtyři závodnice, každá měla tři šplhací pokusy, do výsledků se pak započítávaly součty dvou nejlepších výkonů každé z nich. A do finálního hodnocení pak bodovaly tři ze čtyř s nejnižšími součty.

7. ročník reprezentovaly Berenika Hojdyszová a Tereza Lipovská, 8.ročník Aneta Pavlasová a Simona Kominářová. Anetě se jako jediné z družstva podařilo vyšplhat pod čtyři sekundy, v Třinci vyhrála soutěž jednotlivců výkonem 3,53 s.

Gratulujeme a děkujeme děvčatům za reprezentaci školy!

Mgr. Z. Laštůvková

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017