EXON Erasmus + 3.ročník

Před dvěmi lety jsme začali s realizací mezinárodního projektu EXON. Měli jsme velké očekávání, protože projekt je náročný svým obsahem a rozsáhlý svým dopadem. V minulém školním roce jsme zrealizovali všechny naplánované aktivity. Ředitelé, koordinátoři a finanční manažeři projektu navšítivli školu v Polsku, žáci a vyučující se zúčastnili krátkodobé výměny v Česku. V květnu se uskutečnilo projektové setkání na půdě slovenské školy v Rakovci nad Ondavou. V rámci tohoto projektu děti zasadily společně stromky, zatancovali si zumbu a navštívili CHKO Vihorlat, TANAP a připravili chutné a zdravé pokrmy. V průběhu minulého roku jsme vyrobili maskota školy, zaznamenávali počasí, vyčistili jsme oblasti v obci, které se potřebovaly zbavit odpadků. Připravili jsme pracovní listy, omalovánky a CLIL metodiky týkající se témat: ovzduší, člověk a zdraví, koloběh vody.

Dnes, na začátku nového školní roku 2019/2020, můžeme říci, že se náš projekt blíží do finále. Co nás čeká v tomto školní roce?

Budeme pokračovat v soutěži o nej-ekotřídu, v průběhu zimy budeme přikrmovat ptáčky a lesní zvěř, zkrášlovat okolí školy, navštívíme útulek v Třinci, vyrobíme hračky z odpadu, připravíme další pracovní listy, omalovánky a metodiky a navštívíme přírodní krásy našeho regionu.

V září proběhlo setkání na naší škole, které se neslo v duchu dopravy. V dubnu se chystáme do Portugalska s žáky nejvyšších ročníků. A na závěr, v červnu 2020 proběhne závěrečné setkání ředitelů a koordinátorů na Slovensku, kde uzaveřeme naši tříletou spolupráci.

Členové projektového týmu všem přejí mnoho tvořivých sil a radosti při plnění projektových úkolů. 

Projektu EXON přejeme naplnění stanovených cílů a úspěšné završení tříletého projektu.

Renata Krosová, koordinátor pro ČR.

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017