Velkého sportovního úspěchu dosáhla žákyně 8.A Tereza Lancová, která startovala na mistrovství České republiky v plavání čtrnáctiletého žactva. Na šampionát se probojovala poté, co jasně ovládla krajský přebor, na kterém vyplavala 6 titulů krajské přebornice a přidala dvě druhá místa v kraulových a motýlkových disciplínách. V Pardubicích, kde se klání nejlepších žáků konalo, závodila Tereza v 6 disciplínách a pokaždé se dokázala umístit v nejlepší desítce. Obsadila dvě sedmá, osmé, deváté a dvě desátá místa. Je to vynikající úspěch, navíc v odvětví, ve kterém se závodů účastní nejvíce sportovců, pokud budeme brát v potaz individuální sporty v České republice. Na základě svých výkonů byla Tereza nominována jako jedna ze čtyř plavkyň Severomoravského kraje svého ročníku na Olympiádu dětí a mládeže do Brna, kde bude reprezentovat nejen náš kraj, obec, ale také naši školu a bazén, ve kterém denně trénuje. Držíme palce!!!

Mgr. Ivo Konvička