Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Dne 15. ledna 2020 opět proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Žáci 2. stupně byli rozděleni do dvou kategorií, kdy v 1. kategorii spolu měřili síly vybraní žáci 6. a 7. tříd, a ve 2. kategorii pak žáci 8. a 9. tříd. Nominováni byli vždy dva až tři žáci ze skupiny či třídy. Žáci prvně absolvovali část poslechovou, kde v několika cvičeních prokazovali svou schopnost porozumět mluvenému slovu. V zápětí pak následovala samotná konverzační část, v níž se jednotliví žáci vždy nejprve představili porotě, pak hovořili na různá témata a nakonec ještě popisovali obrázek. Někteří žáci byli nervózní více, někteří zkušenější, kteří se soutěže účastnili již po několikáté, pak méně, ale všichni se moc snažili ukázat, co dovedou. Vítězové obou kategorií se v polovině února zúčastní okresního kola této soutěže, jež letos proběhne na ZŠ v Bašce. Vítězem 1. kategorie se stala Nikola Brancová (7.A), na 2. místě se umístil Vojtěch Cieslar (7.B) a na 3. místě se umístila Darja Sobolová (6.D). Vítězem 2. kategorie se stal Matyáš Heczko (9.A), na 2. místě se umístil Robin Byrtus (9.C) a na 3. místě se umístila Nikol Gajdaczová (9.B). 
Vítězům srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.Všechny žáky, kteří se konverzační soutěže v anglickém jazyce zúčastnili moc chválíme a těšíme se zase za rok. 
Ing. Martina Sutor a Mgr. Jitka Kaletová

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017