Lyžařský výcvik 7. ročníku

V neděli 2. února 2020 zahájili svůj lyžařský kurz žáci 7. A, 7. B i 7. C třídy. V počtu 66 dětí jsme odjeli směr Malá Morávka – Horský hotel Brans ve ski areálu Kopřivná.

Počasí si s námi trochu pohrávalo jako v dubnu. Chvíli pršelo, pak silně sněžilo a foukalo, ale dočkali jsme se i modré oblohy a sluníčka. Modrá a červená sjezdovka byly vždy upravené a připravené pro lyžaře i pro začátečníky. Hned v neděli jsme se rozdělili do pěti družstev a vyrazili na svah. V pondělí nám dopoledne pršelo, tak jsme si vyslechli přednášku o druzích lyží, údržbě lyží a seřizování vázání. Zhlédli jsme videa s metodikou nácviku lyžování. Odpoledne nás překvapilo sluníčko, takže jsme s radostí vyrazili procvičovat vše, co jsme viděli ve videu. V úterý odpoledne zesílil vítr, takže zastavili sedačkovou lanovku. My jsme se však pořádně oblékli a vytvořili krásné sněhové sochy. Další dny nás už doprovázelo dobré počasí a čerstvý sníh, takže jsme se pilně připravili na čtvrteční závody, které sjeli jak lyžaři, tak začátečníci.

Ve volných chvílích byly pro nás připraveny další přednášky. Zajímavým překvapením byla návštěva člena horské služby, který nás seznámil s jejich náročnou prací. Nechybělo také povídání o lavinách.

Kromě těchto aktivit a dobrého jídla jsme hráli různé hry a soutěže a ve čtvrtek celý lyžák završili krásným karnevalem.

Na tento lyžák jsme mohli jet hlavně díky našim rodičům, ale také díky sponzorům: velké poděkování patří manželům Lence a Martinu Bardoňovým, paní Monice Bardoňové, paní Daně Kubienové a firmě DADATEX s.r.o., Spolku rodičů ZŠ a MŠ Bystřice, kteří ne malou částkou přispěli na autobus a na skipasy. Všechny věci nám odvezl až na hotel a zpět pan Radomír Szala z firmy Stolařství K+S v Třinci.

Krásné ceny za slalom, za soutěže a za karneval, také další příspěvek na skipasy jsme obdrželi od pana Erika Szmeka z OK GROUP a.s. makléřské společnosti.

Vše jednou končí. A tak skončil i náš lyžařský kurz. Prožili jsme velmi příjemné dny, na které jen tak nezapomeneme.
Mgr. Renata Bujnová

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017