Lyžařský kurz 7. tříd

Ve dnech 4. – 9.2.2018 se uskutečnil lyžařský kurz 7. tříd tentokrát v nové lokalitě – v Jeseníkách. Naším stanovištěm byla Malá Morávka – Karlov, kde jsme využívali dvou areálů: ski Karlov a ski Pawlin. Oba areály se pyšnily upravenými sjezdovkami a příznivými cenami pro lyžařské kurzy. V penzionu mezi oběma areály se ubytovalo 51 dětí a 5 instruktorů, jedna asistentka pedagoga a samozřejmě nechyběla naše paní zdravotnice, která letos naštěstí neměla moc práce.

Společné foto
V olympijském areálu Karlov
Hvězdy na lyžích
Lyžařský výcvik

První den jsme zjistili, že je 26 dětí, které už lyžovaly, a 25 úplných nelyžařů. Ale to se brzy změnilo. Hned druhý den odpoledne polovina nelyžařů jezdila plynule obloučky a také se svezla na vleku. Další den už téměř všichni sjížděli celou sjezdovku a ti nejlepší vyrazili na delší sjezdovky do vedlejšího areálu ski Karlov, kde si projeli také skikrosovou dráhu.

Celé své snažení jsme završili závody ve slalomu a také na již zmíněné skikrosové dráze. Na pomyslné stupně vítězů se postavili Šimon Kantor 7.C, Robin Byrtus 7.C a Marek Kantor 7.C a Denisa Pavlíková 7.A, Anežka Szmeková 7.B a Natálie Wiosnová 7.A (slalom). Ve skikrosu získali medaile Matouš Laštůvka 7.B, Vojtěch Czepiec 7.A, Matěj Puczok 7.A a Klára Chwastková 7.B, Markéta Ševčíková a Nikola Kuchtová 7.C.

Ve volných chvílích byly pro žáky připraveny přednášky a metodické filmy. Nechyběly soutěže, hry a tanec. Velký podíl na celkové ceně tohoto lyžáku mají naši sponzoři, kteří nám velkou mírou přispěli na autobusovou dopravu a lyžařské vleky. Naše obrovské díky patří manželům Bardoňovým, panu Radku Cieslarovi z Generali pojišťovny a Spolku rodičů ZŠ a MŠ Bystřice.

Celý lyžařský kurz byl zakončen karnevalem a diskotékou. Samozřejmě nechyběla „lyžáková písnička“ Zabil jsem jelena. Žáci si odvezli ceny nejen za lyžování, ale také za karnevalové masky, za úklid pokojů a za každodenní pokřiky. Všichni jsme společně prožili velmi příjemné dny, na které se jen tak nezapomíná…

Renata Bujnová

Další fotografie a videa si můžete prohlídnout v předchozím příspěvku tady.

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017