Lyžařský výcvikový kurz 7. tříd

V neděli 17. března se před školou sešli žáci 7. A i 7. B třídy, aby společně odjeli směr Malá Morávka – Praděd – Sporthotel Kurzovní. Čekalo nás 6 dní krásného azurového počasí, každodenně upravené sjezdovky a dva metry sněhu. V pondělí ráno nechybělo ani 10 cm prašanu, což umocnilo neopakovatelný zážitek z lyžáku.

Hned v neděli jsme se rozdělili do 4 družstev. Někteří žáci během týdne procvičovali své lyžařské dovednosti, jiní začínali úplně od začátku. Přesto se všem žákům podařilo sjíždět celou sjezdovku a zúčastnit se tak závěrečných závodů a projet všemi brankami na čas.

Ve volných chvílích byly pro žáky připraveny přednášky a metodické filmy. Nechyběly soutěže, hry a tanec.

Součástí lyžařského kurzu byl také odpolední výšlap do neznáma, který nakonec vedl na nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd. Během cesty žáci plnili různé úkoly a soutěže. Krásné počasí nám poskytlo výhled do dalekého okolí.

Celý lyžařský kurz se uskutečnil díky rodičům, kteří jej dětem financovali, ale také díky našim sponzorům: manželům Bardoňovým, paní Haratkové, Spolku rodičů ZŠ a MŠ Bystřice, kteří ne malou částkou přispěli na autobus, na dopravu lyží a batohů a na rolbu, která nám zavezla věci z parkoviště až k chatě a zpět. Všechny věci nám odvezl až pod Praděd a zpět pan Radomír Szala z firmy Stolařství K+S v Třinci.

Podstatnou část krásných cen za slalom a karneval zajistil pan Radek Cieslar z pojišťovny Generali.

Nemůžeme ani opomenout příspěvek od obce Bystřice, který snížil dětem náklady na ubytování.

Všem moc děkujeme, díky Vám jsme mohli strávit necelý týden pod Pradědem, kterému se říká Moravský ledovec.

I našemu kurzu však nastal poslední den. Museli jsme sbalit lyže a osobní věci, dát sbohem Pradědu a vyrazit na cestu domů, kde nás však čekají další zážitky a nová dobrodružství…

Prožili jsme velmi příjemné dny, na které se jen tak nezapomíná…

Renata Bujnová

PS: Foto a video z výcviku jsou tady.

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017