MADS – setkání učitelů SR

PROJEKT MADS

PRACOVNÍ SCHŮZKA ORGANIZAČNÍHO TÝMU

V rámci mezinárodního projektu MADS proběhla první pracovní schůzka organizačního týmu učitelů. Schůzka proběhla od 6.9.2021 do 11.9.2021 v Rakovci nad Ondavou na Slovensku.

Této pracovní schůzky se zúčastnili 3 zástupci z každé partnerské školy (Slovensko, Portugalsko, Španělsko a Česká rebublika. Naši školu reprezentovali: pan ředitel J. Čechura, koordinátorka projektu paní učitelka R. Krosová a koordinátorka sekce umění paní učitelka L. Čechurová.

V průběhu setkání proběhlo spoustu pracovních workshopů a aktivit týkající se zhodnocení práce v minulém školním roce a naplánování aktivit a výjezdů na další období. Proběhl také workshop týkající se nácviku regionálního tance karičky pod vedení profesionálního lektora z folklórního souboru. Tento tanec budou žáci nacvičovat v letošním školním roce, což je také aktivita v rámci tohoto projektu. Učitelé byli na exkurzích po národních kulturních památkách UNESCO Slovenské republiky – Spišský hrad a Spišské podhradí, Levoča, muzeum Františka II. Rakócziho ve městě Borša a Domaša. Nově nabyté informace budou předávat žákům během vyučování a workshopů.

Nově naplánovaná setkání organizačních týmů učitelů proběhnou: SK – 9/2021, CZ – 10/2021, SP – 2/2022, PT – 9/2022. Výměnné pobyty žáků proběhnou: PT – 5/2022, CZ – 6/2022, SK – 10/2022, SP – 4/2023.

Parterům ze Slovenska děkujeme za vřelé přijetí v Rakovci nad Ondavou, se kterými už spolupracujeme v rámci mezinárodních projektů již 15 let a těšíme se na setkání organizačního týmů učitelů v Bystřici v říjnu 2022.

koordinátorka projektu Renata Krosová

Trackback z vaší stránky.

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017