Vítězství uniklo o vlásek

Turnaj v házené žáků 4. – 5. ročníku byl kvalitně obsazen všemi třineckými školami včetně dvou sportovních škol – hokejové a fotbalové, které byly „papírovými“ adepty na vítězství. Naši házenkáři dosahovali celkem snadných vítězství nad ostatními týmy (13:3, 18:4, 16:1, 9:2, 17:12) do té doby, než narazili na první favorizované družstvo ze ZŠ Masarykova. Nezalekli se však vyšších a mohutnějších protihráčů a s nesmírným nasazením bojovali jako lvi o každý míč. Velkou oporou týmu byl vynikající výkon brankáře Štěpána Laštůvky, který zlikvidoval někdy až nechytatelné střely. Výsledkem bojovného výkonu bylo cenné vítězství o jedinou branku (13:12). V posledním utkání s dalším favoritem – ZŠ Dany a Emila Zátopkových – už ale chyběly síly, zvláště v druhé polovině. Přes veškerou snahu jsme utrpěli jedinou porážku v celém turnaji (12:16) a ta rozhodla o konečném druhém místě. Přestože chlapci nenavázali na turnajová vítězství mladších žáků a starších žákyň, je jejich umístění stejně cenné jako kdyby turnaj vyhráli. Děkujeme za vzornou reprezentaci Matěji Fojkesovi a Matěji Martynkovi z 5. A, Štěpánu Laštůvkovi a Ondřeji Svobodovi z 5. B, Janu Bajtkovi a Jakubu Samiecovi z 5. C, Marku Kobieluszovi ze 4. C, Ondřeji Cieslarovi ze 4. B a Antonínu Kováčovi z 3. C.

M. Svidrová

© ZŠ a MŠ Bystřice 2017