ZŠ Bystřice Homepage

Adventní čas

Návštěva knihovny v Třinci

Naše hraní

V dětském věku je hra formou poznávání světa. Během námětové hry se rozvíjí nejen komunikační dovednosti, ale především ty sociální. U Kosíků letos vzniká skvělá parta, která dokáže vymyslet a zorganizovat hry, které by nás, dospěláky, jen stěží napadly. Hra na někoho nebo na něco dává prostor zažít radost, ale také unést případný neúspěch. Prostor spolupracovat, dohodnout se, prosadit svůj názor či i ustoupit. Proces hledání sebe sama, aby byl každý Kosík ve hře nejen platný, ale především vítaný, přináší do budoucna nenahraditelné zkušenosti. Zkušenosti k tomu, aby Kosík našel v dospělosti možnosti, aby hledal různé cesty, aby jeho mysl byla stále otevřená, aby dokázal být v životě nejen spokojený, ale také šťastný.

Naše hraní

V zoubkovém království se zoubkovou vílou

Rozloučení s předškoláky

Se sokolem do života

Se sokolem do života - projekt

GALERIE Projekt

Projekt zaměřený na pohybovou gramotnost našich předškoláků jsme rozjeli letos na jaře. Program zpracovaný Českou obcí sokolskou nás inspiroval a náramně bavil. Prověřili jsme svou obratnost, vytrvalost, přesnost, sílu a u některých disciplín obrovskou soustředěnost. Z provedených úkolů jsme se upřímně radovali a přidanou hodnotou pak byl i fakt, že jsme trávili dlouhý čas venku na čerstvém vzduchu.
Děkujeme České obci sokolské za materiály pro děti i za výbornou metodiku!

Výlet

Den dětí

Ilustrátor - Adolf Dudek

Den matek

Jestli něco u Kosíků umíme dobře, tak zpívat. Letos jsme se naučili hodně písniček, a proto jsme se rozhodli zazpívat i maminkám k jejich svátku. Zpívali jsme o sluníčku, o koloběžkách, o pejskovi, o žabkách, o ovečkách. Písničky jsme doprovodili hrou na kamínky. Každá maminka taky dostala plný pytel pohlazení a pusinek.

A navíc nám to všem náramně slušelo, přesvědčte se sami ve fotogalerii.

Den matek

GALERIE den matek

Kouzelník

Divadlo "Tamtam"

Navštívily nás tety z "Tamtamu, což je centrum pro dětský sluch, se svou interaktivní besedou. Děti se formou pohádky seznámily s medvídkem, který neslyšel tak, jak by měl. Zkusily si, jak vypadá orientační vyšetření sluchu a jak se sluch v případě potřeby kompenzuje. Vyzkoušely si také, jaké je to mít na oušku sluchadlo a naučily se básničku ve znakovém jazyce.

Divadlo

GALERIE Divadlo

Kosíci v pohybu

Krásné slunečné březnové dny nás přímo vybízely k tomu, abychom začali hledat nějakou tu zábavu venku. Objevili jsme v sobě radost ze všeho, co se nám nabízelo - skákací gumy, švihadla, míče, barevné křídy, koložky zapůjčené z místního MUZ-ICU. Zajímali jsme se také o to, co vše má čtyři kola, tři kola, dvě kola či jedno kolo. Přemýšleli jsme, proč máme při jízdě na hlavách přilby a nějaké jsme si i vyzkoušeli ( nejvíc nás nadchla ta motorkářská ).

Kosíci v pohybu

GALERIE Kosíci v pohybu

Království

Začalo to po Vánocích s příchodem Tří králů. Naučili jsme se píseň, spočítali krále a vyrobili koruny. Naše myšlenky nás zavedly do vzdálených království a přinesly nám řadu otázek. Jaká království vlastně mohou být? V jakých bychom chtěli žít? Království opravdové , ledové, sněhové...Fantazie jela na plné obrátky a my jsme tak zahájili putování do světů, která možná jsou i nejsou. Nahlédněte do fotogalerie a zjistíte, co vše jsme dokázali.

Království

GALERIE Mš království

Zimní hry

Karneval

Lyžařský kurz MŠ

Františkova chaloupka

Měla babka čtyři jabka

Prší, prší

Advent

S adventní dobou přichází velká očekávání. Nejdříve jsou to očekávání v podobě strachu a obav z návštěvy Mikuláše, poté přichází očekávání v podobě blížících se Vánoc. Vánoční symboly, vánoční písně a básně, kouzlo vánočního překvapení a v neposlední řadě rozhovory o tom, kdo je pro každého z nás světlem a hvězdičkou. Pohlazení a objetí. Tak takový byl náš letošní advent.

Advent

GALERIE MŠ - advent