ZŠ Bystřice Homepage

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA BYSTŘICE 848

OKR. FRÝDEK-MÍSTEK, PŘÍSP.ORG.

Kosíci

Nahoru

Rozloučení s předškoláky

Se sokolem do života


 

Se sokolem do života - projekt

GALERIE Projekt
 
Projekt zaměřený na pohybovou gramotnost našich předškoláků jsme rozjeli letos na jaře. Program zpracovaný Českou obcí sokolskou nás inspiroval a náramně bavil. Prověřili jsme svou obratnost, vytrvalost, přesnost, sílu a u některých disciplín obrovskou soustředěnost. Z provedených úkolů jsme se upřímně radovali a přidanou hodnotou pak byl i fakt, že jsme trávili dlouhý čas venku na čerstvém vzduchu.
Děkujeme České obci sokolské za materiály pro děti i za výbornou metodiku!

Výlet

Den dětí

Ilustrátor - Adolf Dudek

Den matek

Jestli něco u Kosíků umíme dobře, tak zpívat. Letos jsme se naučili hodně písniček, a proto jsme se rozhodli zazpívat i maminkám k jejich svátku. Zpívali jsme o sluníčku, o koloběžkách, o pejskovi, o žabkách, o ovečkách. Písničky jsme doprovodili hrou na kamínky. Každá maminka taky dostala plný pytel pohlazení a pusinek. 

A navíc nám to všem náramně slušelo, přesvědčte se sami ve fotogalerii.

 

 

Den matek

GALERIE den matek
 

Kouzelník

Divadlo "Tamtam"

Navštívily nás tety z "Tamtamu, což je centrum pro dětský sluch, se svou interaktivní besedou. Děti se formou pohádky seznámily s medvídkem, který neslyšel tak, jak by měl. Zkusily si, jak vypadá orientační vyšetření sluchu a jak se sluch v případě potřeby kompenzuje. Vyzkoušely si také, jaké je to mít na oušku sluchadlo a naučily se básničku ve znakovém jazyce.  

Divadlo

GALERIE Divadlo
 

Kosíci v pohybu

Krásné slunečné březnové dny nás přímo vybízely k tomu, abychom začali hledat nějakou tu zábavu venku. Objevili jsme v sobě radost ze všeho, co se nám nabízelo - skákací gumy, švihadla, míče, barevné křídy, koložky zapůjčené z místního MUZ-ICU. Zajímali jsme se také o to, co vše má čtyři kola, tři kola, dvě kola či jedno kolo. Přemýšleli jsme, proč máme při jízdě na hlavách přilby a nějaké jsme si i vyzkoušeli ( nejvíc nás nadchla ta motorkářská ).

 

 

Kosíci v pohybu

GALERIE Kosíci v pohybu
 

Království

Začalo to po Vánocích s příchodem Tří králů. Naučili jsme se píseň, spočítali krále a vyrobili koruny. Naše myšlenky nás zavedly do vzdálených království a přinesly nám řadu otázek. Jaká království vlastně mohou být? V jakých bychom chtěli žít? Království opravdové , ledové, sněhové...Fantazie jela na plné obrátky a my jsme tak zahájili putování do světů, která možná jsou i nejsou. Nahlédněte do fotogalerie a zjistíte, co vše jsme dokázali. 

Království

GALERIE Mš království
 

Zimní hry

Karneval

Lyžařský kurz MŠ

Františkova chaloupka

Měla babka čtyři jabka

Prší, prší

Advent

S adventní dobou přichází velká očekávání. Nejdříve jsou to očekávání v podobě strachu a obav z návštěvy Mikuláše, poté přichází očekávání v podobě blížících se Vánoc. Vánoční symboly, vánoční písně a básně, kouzlo vánočního překvapení a v neposlední řadě rozhovory o tom, kdo je pro každého z nás světlem a hvězdičkou. Pohlazení a objetí. Tak takový byl náš letošní advent. 

Advent

GALERIE MŠ - advent