Vlaštovky

Velikonoční dílničky

Pohádkový týden

Kosatka Vendulka

Celý týden,během kterého nás doprovázela kosatka Vendulka,jsme si hráli na polárníky.Při prohlížení knížek a atlasů jsme se seznámili s pojmy severní a jižní pól,zjišťovali ,zda se může potkat společně tučňák s ledním medvědem,zazpívali si Grónskou písničku a napodobovali pohyby zvířat žijících za polárním kruhem.Díky kamarádovi Sebíkovi, který je vášnivý rybář a přinesl nám do školky ukázat svou rybářskou výbavu,jsme se dozvěděli zajímavé informace o rybolovu a zároveň si to i při hře vyzkoušeli.Procvičili jsme si ručičky při tvorbě zvířátek(stříhání,lepení,mačkání a malování) .Tělo jsme si protáhli při stavbě a zdolávání tučňáčí stezky.
Celý týden byl super a my si ho užili.

Kosatka Vendulka

Karneval

V knihovně

Besídka

Vánoce u VLAŠTOVEK

Vánoční divadlo v ZŠ

Mikuláš u VLAŠTOVEK

Pouštíme draky

Vlaštovky v kině

Halloween

Třída Vlaštovek měla Halloweenskou párty, děkujeme moc za kreativitu v kostýmech, maminkám za upečené dobrůtky a tatínkovi za dárečky v podobě duchů pro děti.

Halloween

Divadlo- Průzkumníci v lese

Keramické tvoření u Vlaštovek

Ovocné tvoření

Vlaštovky v knihovně

Rozloučení s předškoláky

Procházka na zmrzlinnu

Výlet

Návštěva první třídy

Tvoření dárečků

Den matek u Vlaštovek

Včelař

Kdo je včelař, v čem spočívá jeho práce, jak to vypadá v úlu, jak rozpoznáme jeho obyvatele? Na všechny tyto otázky jsme dostali odpověď během páteční besedy o včelkách

Včelař

Velikonoční tvoření

Vlaštovky zdobí VAJÍČKOVNÍK

MUZ-IC

Zimní sporty v knihovně

Beseda s obecní policií

Karneval u VLAŠTOVEK

Zimní hry-cesta po stopách medvěda

Tři králové

Vánoční nadílka

Návštěva knihovny-téma VÁNOCE

Přípravy na besídku

Mikuláš u VLAŠTOVEK

Adventní čas

Návštěva knihovny v Třinci

Svatomartinský týden

Pouštění draků

Putování za ledním medvědem

Hrajeme si s plody lesa

Návštěva knihovny- podzimní téma

Výlet do

Pyžamkový den

Ilustrátor - Adolf Dudek

Den matek

Den země

Planetárium

Velikonoce u vlaštovek

Divadlo "Tamtam"

Navštívily nás tety z "Tamtamu, což je centrum pro dětský sluch, se svou interaktivní besedou. Děti se formou pohádky seznámily s medvídkem, který neslyšel tak, jak by měl. Zkusily si, jak vypadá orientační vyšetření sluchu a jak se sluch v případě potřeby kompenzuje. Vyzkoušely si také, jaké je to mít na oušku sluchadlo a naučily se básničku ve znakovém jazyce.

Divadlo

GALERIE Divadlo