V loňském školním roce se žáci 5. B pod vedením paní učitelky Petry Labajové zúčastnili 32. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…". Téma tohoto ročníku znělo Co se děje v krajině. Pěkného úspěchu dosáhl žák Jiří Michalski, který ve své kategorii získal 1. místo. Blahopřejeme!

Celkový počet zaslaných obrázků do soutěže byl 1 435 a zvláštností je zaštiťování soutěže významnými osobnostmi našeho kulturního a společenského života, které se také osobně vernisáže účastní a dětem předávají ocenění. V minulých letech to byli například Jiří Grygar, Milan Uhde, Markéta Zinnerová, Václav Vorlíček, Richard Krajčo a mnoho dalších. Letošní ročník převzala cestovatelka Nicolette Havlová. Vernisáž proběhla 15. září 2023 v prostorách Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově a dalšími místy, kde můžete nejhezčí obrázky vidět, jsou Městská knihovna v Havířově a ZŠ Frýdecká v Havířově – Bludovicích. V těchto prostorách naleznete i vybrané práce Jirkových spolužaček - NelMecové, Zuzany Mrózkové, Elišky Bilkové, GitMankovecké a Kláry Maryniokové. Výstava probíhá do 5. října.

P.Labajová, B. Chovancová

GALERIE ZŠ 2023 Jirka Michalski