Přechod na druhý stupeň je významným milníkem a zároveň i velkou změnou v životě žáků. Nové kolektivy, noví učitelé, zcela jiná organizace výuky – to je jen malý výčet změn, se kterými se naši noví žáci musí vypořádat.
Jelikož chceme šesťákům tuto situaci co nejvíce ulehčit a pomoci jim v utváření nových kolektivů, rozhodli jsme se pro všechny 6. ročníky uspořádat dvoudenní adaptační kurz na chatě Severka. Týden od 19. – 22. září se tak nesl v duchu adaptačních pobytů.
Počasí nám moc nepřálo, ale o to tady nešlo. Cílem těchto pobytů bylo poznat nové spolužáky, třídního učitele a nastartovat skupinou dynamiku. Program k tomuto účelu pro nás připravila naše školní psycholožka Eva Liberdová, která se žákům celé odpoledne věnovala a připravila pro ně množství her a aktivit k vzájemnému poznávání. Hraním her se prolomily bariéry a večerní program se už nesl v duchu uvolnění a zábavy. Žáci se vyřádili na diskotéce, v bazénu a při hraní společenských her.
Celý pobyt hodnotíme jako povedený a zdařilý. Naši žáci 6. tříd se naladili na společnou notu, nasbírali první společné zážitky a navázali pevná přátelství. Věříme, že jim toto semknutí a vzájemná soudržnost vydrží po celý druhý stupeň nejen ve školních lavicích, ale i mimo školu.

GALERIE Adapťáky

Mgr. Kateřina Brozdová