Letošní babí léto nám poskytlo skvělé podmínky při tradičních adaptačních pobytech šestých tříd. V týdnu od 18. do 22.9. 2023 se jednotlivé kolektivy vystřídaly na dvoudenních pobytech v penzionu Beskydka v Dolní Lomné.

Vydali jsme se vlakem z Bystřice do Bocanovic a poté, už s náloží všeho nezbytného na zádech v batohu či krosně, jsme vyrazili turistickou stezkou pěšky k penzionu. Po cestě jsme měli možnost se vzájemně poznávat a povídat si, stejně jako během celého pobytu. Po příjezdu a ubytování na nás čekal program připravený školní psycholožkou, paní Evou Liberdovou, který byl zaměřený na poznávání, spolupráci a prohlubování vztahů jak mezi žáky samotnými, tak i s pedagogy. Jednotlivé bloky byly prokládány pauzami, které mohly žáci trávit dle svých představ, a samozřejmě chutným jídlem. Večerní program už byl v rukou jednotlivých učitelů a žáků a byl opravdu pestrý - od soutěží přes scénky až po psaní vzkazů.

Věříme, že tyto pobyty nastartovaly lepší vztahy a vytvořily příležitost se poznat mimo školní lavice.

Mgr. Leona Niemiec

GALERIE Adaptační kurz