Aktuality ZŠ

Nahoru

V pondělí 13. 6. se konalo okrskové kolo v atletickém trojboji u základní školy v Jablunkově.

Zúčastnilo se sedm žáků prvního stupně naší školy společně s žáky dalších škol z okolí: české a polské školy z Jablunkova, české školy z Nýdku, Písku, Mostů u Jablunkova, z Návsí a z Písečné.

Závodníci se utkali ve třech disciplínách: běh na 50 m, hod kriketovým míčkem a skok do dálky.

Konkurence byla silná, přesto naši žáci slavili velký úspěch. Přes nevýhodu menšího počtu členů se družstvo z Bystřice umístilo v celkovém pořadí škol na třetím místě. Děti tedy postoupily do okresního kola, které se konalo v Třinci.

Úspěch se dostavil také v soutěži jednotlivců. Za druhý ročník získal Jakub Konderla 1. místo a Julie Danečková 2. místo. Za třetí ročník dosáhl na 1. místo David Kluz a na 3. místo Barbora Sikorová. Ze čtvrtých tříd byli na stupních vítězů Karolína Konderlová na 1. místě a František Brádler na 2. místě. Děkujeme také Veronice Szkanderové z 5.B za výborné výkony v soutěži.

Všem našim výborným sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Mgr. Radana Wapieniková

Úterý 14. 6. bylo opět sportovním dnem pro naše atlety, kteří se účastnili okrskového kola

v Jablunkově. V Třinci se konalo okresní kolo v atletickém trojboji pro žáky 1. stupně základních škol. Tam už měřili síly ti nejlepší. Naši se však nenechali zahanbit.

Na stupních vítězů skončili Jakub Konderla (1. místo), David Kluz (1. místo),

Karolína Konderlová (2. místo), František Brádler (3. místo). Za reprezentaci děkujeme také Julii Danečkové, Báře Sikorové, Veronice Szkanderové a Jáchymu Casadiovi. Všem gratulujeme!