Vyvrcholením dopravního kurzu žáků čtvrtých tříd je jeho praktická část. Čtvrťáci si vzali do školy ve čtvrtek 2. 5. 2024 místo učebnic kola a přilby. A je to tady! Jízda zručnosti, přecházení chodců přes vozovku a cyklisté, kteří si nabyté teoretické vědomosti procvičili na dopravním hřišti v praxi.

Strážník obecní policie pan Milan Pyszko děti seznámil s pravidly silničního provozu, s dopravními značkami, s povinným vybavením kola a s chováním cyklistů a chodců v běžném silničním provozu. Jak hodnotí celý kurz? „U některých žáků jsem pozoroval zlepšení, někteří zatím neumí dostatečně ovládat své kolo, jiní jsou zase lepší v řešení testů. Největším problémem je jízda při pravém okraji vozovky. Ještě se uskuteční opakující zkouška pro ty, co neudělali test, či neabsolvovali praktickou část. Podmínkou pro získání průkazu cyklisty je totiž splnění obou kritérií."

Pevně věříme, že absolvováním dopravního kurzu si děti uvědomují, jak je důležité dodržovat pravidla silničního provozu a chovat se zodpovědně a bezpečně na veřejných komunikacích.

Třídní učitelky čtvrtých ročníků

GALERIE ZŠ 2024 dopravka 4.tř.