Etické dílny® jsou certifikované a systematické programy primární prevence pro žáky 1. až 9. ročníku ZŠ … Obsahují širokou nabídku témat, specificky i nespecificky zaměřených, ze kterých si škola vybírá podle své potřeby nebo na základě našeho doporučení.
V programech Etické dílny® pomáháme dětem zorientovat se v sobě i ve světě kolem, učit se řešit každodenní problémy a obtížné situace bez nebezpečného experimentování a rizikového chování."

Tato slova z webových stránek dílen by nás nejspíš nepřesvědčila k pokračující spolupráci, samotné loňské návštěvy skvělé paní Radky Folwarczne však ano. A tak i v letošním školním roce od poloviny září paní lektorka postupně navštěvovala každou třídu prvního stupně a ve dvou hodinách se vyčerpávajícím způsobem střídáním mnoha metod třídě věnovala. Zároveň poskytla třídním učitelkám zpětnou vazbu.

Děti prvních tříd absolvovaly program Buďme kamarádi, druháčci Jak se chránit v nebezpečných situacích, Jak překonat starosti ve škole nebo Jak zvládnout svoje emoce se dověděli čtvrťáci, páťáci pak Jak správně využívat IT a média, třeťáky čeká program Jak překonat starosti ve škole.

Děkujeme Spolku rodičů za financování těchto prospěšných lekcí.

B. Chovancová

GALERIE ZŠ 2023 etické dílny