...a tak jsme si užívali...
20. února 2022 se osmáci základní bystřické školy vydali na lyžařský kurz do skiareálu Kopřivná v Jeseníkách. Naším domovem se na necelý týden stal Hotel Brans.
Po příjezdu do hotelu jsme byli poučeni, teprve potom nás pustili na pokoje a později na oběd. Následoval odpolední klid a my jsme aspoň měli čas si vybalit a připravit se na první odpolední lyžování, při kterém nás všechny rozřadili do týmů. Čtvrtého družstva se ijal pan Tomáš Krsek, třetího paní Renata Bujnová, druhého paní Blanka Kowolowská a prvního paní Eva Ševčíková.
Po návratu na hotel byla pro nás připravena přednáška o bezpečnosti na svahu. Každý večer jsme se dozvěděli něco zajímavého na přednáškách našich instruktorů. Po večeři nás čekal večerní program, který si připravili lyžaři prvního družstva.
My jsme měli čas na sepsání básniček/pokřiků, které jsme odprezentovali před večerním programem. Do půl desáté jsme měli čas připravit se ke spánku, protože pak učitelé kontrolovali, zda máme zhasnuto a jsme ve svých pokojích.Budíček byl každé ráno v 7.30 a pokaždé byl jedinečný, protože každý den budilo jiné družstvo s jinými nápady. Na snídani nás čekaly švédské stoly. Břicha jsme naplnili, za sebou uklidili a odešli se převlékat na dopolední výcvik.
Bohužel v pondělí dopoledne nám počasí nepřálo, a tak jsme se dověděli mnoho zajímavého o lyžích a lyžování vůbec od pana Tomáše Krska. Odpoledne se ale počasí umoudřilo a my konečně vyrazili na svah. Všichni jsme přežili a zároveň si to užili. Další dny už svítilo sluníčko, tak jsme mohli lyžovat a lyžovat.Čtvrtek byl pro nás nejlepším dnem. Čekalo nás plno zábavných aktivit. Ráno jsme trénovali na závody, které proběhly odpoledne. Brankami nejdříve projeli kluci, pak samozřejmě děvčata.
Závody jsme zvládli, i když ne všichni úplně tak, jak bychom chtěli. Po volných jízdách byla příprava na karneval a poslední pokřiky. Večer jsme se představili v maskách a naposledy zazněly naše básničky. Proběhlo vyhodnocení všech soutěží a na závěr nás čekala diskotéka. Zpívali jsme, smáli se, brečeli, tancovali a moc si to užívali. Ráno nás čekala poslední snídaně, fotky a balení. Autobus pro nás přijel v 10 hodin a bezpečně nás dovezl ke škole v Bystřici, kde čekali rodiče.
Lyžák jsme se moc užili!!!"Chtěli bychom poděkovat panu Romanu Strokovi za to, že nám odvezl lyže a zavazadla. Také panu R. Gorylovi za bezpečnou jízdu. Naší paní zdravotnici Dáši Czudkové, panu Solowskému za zapůjčení lyží a samozřejmě vedení školy za velkou podporu.Obrovské díky patří také Spolku rodičů při ZŠ a MŠ Bystřici a Obci Bystřici za finanční příspěvky na náš lyžák.

LVZ7 2022

GALERIE LVZ7 2022