Opět po roce se naše škola zapojila do oblíbené soutěže Matematický klokan. Matematický klokan je celosvětová matematická soutěž, která vznikla v roce 1980 v Austrálii, a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Současně probíhá ve více než 30 zemích světa včetně České republiky.

Klokana se pokusilo v časovém limitu vyřešit celkem 86 žáků ze dvou kategorií Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník). Žáci počítali předepsaný počet příkladů ve své kategorií bez použití kalkulaček, tabulek a jiných zdrojů. Museli si vystačit se svými znalostmi, logickým myšlením, úvahami a představami.

Nejlépe si s úkoly z kategorie Benjamín poradili: Antonín Husník (7.C) - 70 bodů, Matyáš Kawulok (6.B) - 67 bodů, Jan Herman (7.A) - 63 bodů.
V kategorii Kadet:
Ela Grygová (8.C) - 115 bodů, Natálie Sikorová (9.C) - 93 bodů, Bára Wdówková (9.A) - 91 bodů.

Blahopřejeme nejen vítězům, ale také všem, kteří projevili zájem „poprat se" během 60 minut s poměrně náročnými matematickými úlohami.

Děkujeme také Spolku rodičů za finanční podporu při zajištění výher.

Mgr. Monika Vítková

GALERIE Matematický klokan 2024