PROJEKT MADS
2. PRACOVNÍ SCHŮZKA ORGANIZAČNÍHO TÝMU – Česká republika.

V rámci mezinárodního projektu MADS proběhla druhá pracovní schůzka organizačního týmu učitelů. Schůzka proběhla od 16.10.2021 do 22.10.2021 v Bystřici nad Olší.
Této pracovní schůzky se zúčastnili 3 zástupci z každé partnerské školy (Slovensko, Portugalsko, Španělsko a vybraní učitelé naší školy. V průběhu setkání proběhlo spoustu pracovních workshopů a aktivit týkající se zhodnocení práce v aktuálním školním roce, naplánování aktivit a výjezdů na další období, a především poznávaní našeho regionu a kultury.
V sobotu 16.10. přiletěli kolegové z Portugalska a Španělska do Vídně a následující den proběhla prohlídka hlavního města Rakouska pod vedením p. ředitele J. Čechury.
V neděli 17.10. se tato skupina přemístila do Bystřice, kde již přicestovaly i zástupkyně školy ze Slovenska.Od pondělí začal velice náročný program, kterého se zúčastnili i učitelé naší školy.
V pondělí ráno proběhlo oficiální uvítání hostů na naší škole, kterého se zúčastnili žáci prvního stupně a zástupci tříd z druhého stupně. Pod vedením paní učitelky R. Bujnové žáci naší školy připravili nádherný program, kde předvedli své schopnosti a talenty. Děkujeme panu starostovi  R. Wroblovi, že si našel čas a také přivítal naše hosty. Poté si hosté prohlédli naši školu, navštívili vyučovací hodiny a vyzkoušeli oběd ve školní jídelně.
Odpoledne navštívili MUZIC, prošli si Bystřici za asistence p-učitelky R.. Wapienikové a opět směřovali do školy. Ve škole vyučující strávili celé odpoledne na workshopu, který se věnoval modernímu umění. Tento workshop proběh v keramické dílně pod vedením p. učitelky L. Čechurové.
Po tomto náročném workshopu jsme se všichni věnovali hudbě a tanci. Vyučující z partnerských škol se naučili tančit národní tanec polku a zpívat regionální píseň Hej, Gorole pod vedením p.učitelky L. Otrubové a M.Szotkowské. Veškeré tyto znalosti budou předávat svým studentům do konce školního roku na jejich školách a výsledná videa budeme sdílet na školním webu.
Další dny již probíhaly ve stylu poznávání našeho regionu. Navštívili jsme třinecké muzeum, zámek ve Frýdku – Místku, Marlenku, Koníčka. Další den jsme hostům ukázali naše nádherné Beskydy – Trojmezí a Šance. Dále navštívili muzeum GOTIC a přírodopisné vzdělávací centrum URSUS, kde jsme se zúčastnili workshopu o životě a přírodě v Moravskoslezských Beskydech. Poslední aktivní den dopoledne se konala pracovní schůzka, kde jsme plánovali aktivity pro další období, řešili eTweening komunikaci, navrhovali online schůzky se žáky a plánovali realizaci výstupních produktů projektu, např. puzzle tradičních kostýmů. Odpoledne hosté navštívili naše krajské město Ostravu a shlédli ji z nejvyššího bodu Ostravy – Bolt tower.
V pátek v časných ranních hodinách jsme hosty vyprovodili opět na letiště do Vídně a rozloučili se. Všichni se těšíme na další setkání, tentokrát pracovní schůzku učitelů ve Španělsku.
Na závěr chci poděkovat vedení školy a všem zúčastněným pracovníkům ZŠ Bystřice za jakoukoliv výpomoc s touto akcí.
Také chci poděkovat sponzorům – Spolku rodičů, p. Kubaczkovi, p. Kotasovi a firmě Hegas za finanční podporu tohoto mezinárodního setkání.
koordinátorka projektu Mgr.Renata Krosová

MADS