Novinkou na naší škole se stávají pravidelné projektové dny, které budou zpestřovat a obohacovat rámec běžné výuky.
První projektový den jsme zrealizovali u příležitosti ukončení prvního pololetí školního roku 2022/2023, tedy 31. ledna 2023. Naše škola v tento den proměnila koncept tradičního vzdělávání a umožnila našim žákům realizaci v tom, co je nejvíce naplňuje a zajímá. Tradiční rozdělení tříd se proměnilo na věkově smíšené skupiny, které spojoval stejný cíl a zájem.
K naplnění uměleckých ambicí sloužila kreativní a rukodělná dílna. Další skupina žáků se mohla realizovat při zábavných a společenských hrách. Svou intuici, fantazii a spolupráci si žáci mohli prověřit při únikových hrách, a naopak své znalosti prohloubit při prozkoumávání tajů lidského těla. Proběhly také dvě vzdělávací exkurze. První z nich byla do sběrného dvoru Smolo Třinec. Druhá pak do Knihovny Třinec, kde proběhla i čtenářská lekce. Další akce probíhala přímo v terénu a byla zaměřená na prozkoumávání místní fauny a flóry, naše pozvání přijal pan Janek Michalik, který je nadšencem a znalcem v této oblasti. Ve sportovní sekci projektu byl v nabídce taneční workshop a volejbal. V neposlední řadě jsme nemohli opomenout polytechnickou oblast, ta našla své naplnění v robotice.
Nabídka byla vskutku pestrá i rozmanitá a každý žák si v ní našel přesně to, co očekával. Cíl byl bezesporu splněn – žáci odcházeli spokojeni a naplněni, obohaceni novými poznatky a zážitky. My díky tomu máme motivaci k vymýšlení nové náplně dalšího, snad brzkého, projektového dne.

Mgr. Kateřina Brozdová

GALERIE projden2