1. února se na druhém stupni konalo školní kolo recitační soutěže, které bylo rozděleno do dvou kategorií. Účast byla v letošním školním roce velmi vysoká a výkony našich recitátorů značně vyrovnané a profesionální. Kromě celkového dojmu se hodnotila i další kritéria - tempo přednesu, výslovnost, chybovost, mimika a postoj. Po pečlivém zvážení všeho výše zmíněného naše porota došla k následujícím výsledkům.

Kategorie I. (žáci 6. a 7. tříd):
1. místo – Dominik Rotter z 6. B za velmi přirozené, profesionální a suverénní vystoupení.
2. místo – Karolína Brózdová ze 7. C za velice citlivou a oduševnělou interpretaci Erbenova Vodníka.
3. místo – Ema Riebauerová ze 6. C za opravdu precizní a dynamickou interpretaci básně Daniely Fischerové Skladatelův den

Kategorie II. (žáci 8. a 9. tříd):
1. místo – Barbora Kupcová z 9. B za osobitou interpretaci textu z Deníku mimoňky
2. místo – Eliška Kocyánová z 9. B za přirozené a vhodně uchopené zpracování předmluvy ke knize Malé ženy
3. místo – Natálie Josefína Smrčková z 8. A za kultivovaný a originální přednes básně.

Závěrem chceme poděkovat všem zúčastěným žákům, kteří věnovali své přípravě na soutěž čas a energii. Věřte, že Vaše úsilí bylo zřetelné a očividné a věříme, že naše malá cena pro všechny byla dostatečnou útěchou a odměnou vaší práci a snahu.
Všichni umístění žáci budou naši školu reprezentovat v obvodním kole v Jablunkově, kde se naše početná skupina vypraví již 20. února.
Závěrem také děkujeme Spolku rodičů za finanční dar na odměny pro naše recitátory.

Mgr. Kateřina Brozdová, Mgr. Helena Cemerková a Mgr. Irena Zogatová

GALERIE recit2st