V pondělí 14. října navštívili žáci 9. ročníků divadelní představení shrnující velmi obsáhlou tvorbu významného světového dramatika Williama Shakespeara.
V rámci velmi moderní a svérázné interpretace, kterou předvedli herci Těšínského divadla, měli žáci možnost seznámit se s klíčovými scénami stěžejních děl repertoáru zmíněného anglického velikána. Na prknech se odehrály osudy Romea a Julie, Hamleta, Mackbetha a Julia Caesara, velmi emotivními se staly leitmotivy dramatu žárlivého mouřenína Othella.
Pro zdůraznění snahy o aktuálnost a nadčasovost Shakespearových děl byly do představení včleňovány prvky jiných uměleckých žánrů – objevily se stopy opery a umělé písně; jednotlivé zkrácené hry uvozovaly stručné přednášky nebo se četly se rešerše z internetu.

Jelikož nebylo možné během představení fotografovat, ukázky ze hry naleznete pod přiloženým odkazem.

Mgr. Helena Cemerková

SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA (ZKRÁCENÁ VERZE) | Těšínské Divadlo (tdivadlo.cz)

GALERIE Shakespeare