V pátek 24. března uspořádala Základní škola Slezská v Třinci závody družstev ve šplhu na tyči. Družstvo tvořili 4 závodníci vybraní ze šestých až devátých tříd. Každý z nich měl tři pokusy, z nichž dva lepší se sečetly a započítaly do celkového součtu družstva.
Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ze sedmých ročníků, a sice Nela Jasinská (výkon 5,17 s a 4,61 s), Anna Szkanderová (5,60 s a 5,38 s), Tereza Kubiszová (5,88 s a 6,87 s) a Klaudie Sikorová (6,53 s a 6,09 s).
Z devíti zúčastněných družstev se dívky umístily na příčce páté.
Tým chlapců, tvořen žáky devátých ročníků, si vedl výborně a obsadilo druhé místo. Nejrychleji vyšplhal Ondřej Bodzenta, jehož výkon činil 2,82 s a 3,05 s. Ten také obsadil v individuálním hodnocení dvě druhá místa ze všech zúčastněných závodníků, a to jak ve šplhu na tyči, tak ve šplhu na laně. Dalšími členy chlapeckého družstva byli Jan Bajtek (výkon 3,90 s a 4,03 s), Vojtěch Malik (3,19 s a 3,21 s) a Jakub Samiec (4,21 s a 7,22 s).

Klukům ještě jednou gratuluji ke krásnému druhému místu a všem zúčastněným za skvělou reprezentaci.

Mgr. Zdeňka Laštůvková

GALERIE šplh