Tuto sobotu obec Bystřice uspořádala již pátý ročník  "ALIS RUN - Bystřický běh s úsměvem". Cílem organizátorů tohoto běžeckého závodu je zprostředkovat  nejen pohyb, ale především dobrou náladu, úsměv na rtech, relax, pomoc druhým, nebo například splnění snu, novou zkušenost, překonání osobních hranic, navázání nových přátelství, poznání nových lidí, nových míst.
V tomto roce výtěžek celé akce přispěl spolku "Nikdy nejsi sám". Naši školu reprezentovalo 18 žáků a to nejen díky podpoře svých rodičů, ale především díky podpoře Spolku rodičů, který již druhým rokem opět podpořil dalších 10 dětí a umožnil jim získat své první závodní zkušenosti.
Děkujeme a doufáme, že spolupráce bude pokračovat i v příštích ročnících. Na kilometrové trase obsadila  v mladší kategorii 4.místo Natálie Lisztwanová, 5.místo Lucie Neumannová, ve starší kategorii 3.místo Ema Viochnová, 4.místo Aneta Fizková a páté místo Natálie Sikorová.
Kategorii juniorek, tedy dívek do 19 let, kralovala teprve 14-ti letá Darja Sobolová, která vyhrála pětikilometrovou trasu krásným časem 22:39.
Všem účastníkům děkuji za výbornou reprezentaci školy a překonání sebe samých.
 Mgr. Zdenka Laštůvková