V loňském školním roce se naši žáci a žákyně seznámili díky Ing. Václavu Zowadovi s profesí hasičů a policistů v IVC Třinec. Jako páťáci pak letos v projektu Čím budu… pokračovali dalšími přednáškami a exkurzemi.

V pondělí 2. 10. nás pan Libor Špičák všechny pozval do společenského domu Trisia v Třinci. Po obsáhlém povídání o lidech, kteří zde našli svou práci, po zodpovězení dotazů děti prošly nejen místa, která jsou dostupná široké veřejnosti, ale i zákulisí, a zkusily vystoupit na prknech, která znamenají svět.

GALERIE ZŠ 2023 čím budu - Trisia

Oblast zdravotnictví nám přiblížily ve svých přednáškách MUDr. Lenka Heczková a Ing. Kateřina Sikorová Ph.D. Paní Sikorová jako zástupce firmy Werfen nás poučila o složitostech hemostázy a informovala o širokém záběru jejího povolání, které zahrnuje několik profesí. Paní praktická lékařka Heczková přiblížila dětem své povolání a objasnila vzdělávací proces, který lékaři absolvují. Děti samozřejmě zaujala vždy praktická část těchto přednášek.

GALERIE ZŠ 2023 čím budu - zdravotníci

Rodina Ciranova, paní Cieslarová, naši průvodci pan Jakub Misiarz a Lukáš Pokluda a vlastně všichni z ranní směny 4. 10. ve firmě Berndorf Bäderbau byli dalšími milými lidmi, kteří nám umožnili poznat náročnost některých povolání přímo v praxi a 5. A, 5. B i 5. C si postupně provoz prošly.

GALERIE ZŠ 2023 čím budu - Berndorf

Poslední setkání s úžasnými lidmi bylo 16. 10. ve Slezské diakonii v Českém Těšíně, kde nám paní Soňa Kantorová domluvila exkurzi. V části, kde se nachází hlavní sídlo, vedení školy a střední škola, nás přivítala a věnovala se nám nejen Mgr. Lenka Waszutová, MBA, ale i Bc.Veronika Nyberová, Bc. Michaela Vrbovská, členové učitelského sboru, paní asistentky i jejich žáci. A jak napsali na svých stránkách: „….Přivítali jsme 50 žáků, kteří měli možnost se blíže seznámit s profesí sociálního pracovníka, speciálního pedagoga a dalších zajímavých oborů. Společně jsme připravili program, který jim ukázal, jaké jsou cíle naší práce, jak v naší škole, tak i v rámci sociálních služeb…."

GALERIE ZŠ 2023 čím budu - diakonie

Chtěly bychom všem, kteří se nám a našim dětem věnovali a umožnili nové zážitky a poznání, upřímně poděkovat za jejich ochotu, trpělivost i čas. Děkujeme...