Ve čtvrtek 29. září se v budově staré školy rozezněla podlaha nejen dusotem bot hrnoucích se žáků, ale hlavně líbeznými melancholickými tóny pravého moravského cimbálu.
Do naší školy totiž zavítala známá zlínská cimbálová muzika Réva, kapela, která svým repertoárem zdaleka neobjímá jen vody lidových písní. Právě naopak – tito muzikanti jsou zároveň propagátory teze, že nejen tradiční hudbou cimbál je živ.
Kapela se předvedla interpretací rozličných hudebních žánrů, mezi kterými nechyběl ani zajímavě znějící rock. Zahrála nám písně českých i zahraničních zpěváků a kapel, ba co víc, nechyběla ani ukázka artificiální hudby – prostorem se linula cimbálovo-smyčcová verze Smetanovy Vltavy.
Prostory mezi skladbami vyplnil kontrabasista různorodými kvízovými otázkami, za jejichž správné odpovědi žáci dostávali odměny. Největší ohlas měla bezesporu odměna převzatá přímo z rukou Jožina z bažin.
Když pak tělocvičnou zněla závěrečná melodie, píseň We will rock you, a my se s kapelou loučili ostinátním dusotem podrážek, věděli jsme, že nám bude potěšením přivítat je i příští školní rok.

Děkujeme kapele za příjemně kulturně strávený čas!

Mgr. Helena Cemerková

GALERIE Réva