Den před zahájením podzimních prázdnin proběhl na škole tradiční projektový den. Nabídka jednotlivých vzdělávacích programů byla i tentokrát velmi nápaditá a pestrá.

Část aktivit proběhla přímo ve škole. Zájemci se tak mohli seznámit se základy první pomoci, finanční gramotnosti nebo alternativními zdroji energie. Většina workshopů ale proběhla mimo areál školy. Jednotlivé zájmové skupiny se tak mohly seznámit se zeměpisnou orientací v praxi, zákulisím a historií divadla v třinecké Trisii nebo absolvovat zajímavý praktický workshop na VŠB v Ostravě. Nemalý zájem byl také o praktické základy jezdectví a chovatelství. Milovníkům cizích jazyků byly nabídnuty hned dva projekty - jeden proběhl v těšínské knihovně a byl zaměřený na literaturu, druhý v Bystřici a jeho účastníci se převtělili do role anglicky hovořících průvodců a provedli dobrovolníky krásami naší obce.

Věříme, že jednotlivé workshopy splnily u svých účastníků jejich očekávání. Děkujeme učitelům za přípravu programu a organizaci jednotlivých vzdělávacích aktivit. A všem přejeme krásné prožití podzimních prázdnin!

Mgr. Martina Vondráčková

GALERIE Projektový den 2. stupeň