Píše se krásné slunečné ráno 1. září 2022, den nových začátků a rodících se očekávání. První den nového školního roku na Základní škole v Bystřici.
Z tváří novopečených prvňáčků lze vyčíst nejen nadšení a radost, ale i malou nervozitu – aby ne, když v čele se svou novou paní učitelkou kráčí středem a prochází kolem všech ostatních spolužáků, kteří už tuto slavnostní událost mají nějaký ten pátek za sebou.
Nejsou to však jen naši noví školáčci, pro které je tento den premiérou další životní etapy. S prvním zářím škola přivítala ve svých řadách i nové vedení, se kterým tradičně přichází nový a svěží vítr nejen do školních chodeb, ale také do koncepce a filozofie naší školy. Jedinou nevýhodou oproti prvňáčkům však, podle slov nové paní ředitelky Mgr. Kateřiny Kotasové, je skutečnost, že ji a pana zástupce už rodiče na jejich první velký den doprovodit nechtěli. :-) Štěstí a pracovní elán nejen jim, ale i dětem přejí jak pan starosta Mgr. Roman Wróbel, tak pan místostarosta Mgr. Marcel Čmiel.
A tak tady stojíme všichni pospolu a vítáme nový školní rok, na který se všichni těšíme, a zároveň věříme, že nám přinese spoustu nového poznání, společných zážitků a nových přátelství.

Tak tedy – práci a novým zkušenostem zdar!

GALERIE Zahájení školního roku 2022/2023

Mgr. Helena Cemerková