V prosinci se vybraní žáci 8. a 9. ročníků sešli na dvouhodinovém češtinářském maratonu. Olympiáda z českého jazyka se každoročně skládá ze dvou částí - mluvnické a slohové - a na každou z nich mají účastníci 60 minut.

Letos mezi 25 řešiteli školního kola byly na prvních třech příčkách velmi vyrovnané výsledky. Nejlepšího hodnocení ze všech dosáhla Laura Kocurková z 9. C, která získala 46 bodů z 50 možných. Na druhém místě se umístila Natálie Sikorová z 9. C s 45 body a třetí místo obsadila Laura Wawroszová z 9. C, jež dosáhla 44 bodů. V rámci školního kola jsme se letos rozhodli motivovat a ocenit zvlášť i žáky 8. ročníků, kteří měli letos dost tvrdou konkurenci v podobě spolužáků z 9. tříd, kteří předvedli neuvěřitelné češtinářské znalosti jak v mluvnické, tak i slohové části.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci. Naší výherkyni, Lauře Kocurkové, držíme palce v okresním kole!

Mgr. Kateřina Brozdová

GALERIE čj olympiída