Ve dnech 11. - 13. března navštívila naši školu malířka, spisovatelka a ilustrátorka Iva Hoňková. Je autorkou téměř 50 knih pro děti, které si z velké části i sama ilustrovala. Vystudovala renesanční a barokní olejomalbu, její nejoblíbenější výtvarnou technikou je akvarelová malba. Pracuje i na sérii střeleckých terčů s loveckými motivy. Její obrazy si našly cestu do mnoha soukromých sbírek, dokonce i do prezidentské knihovny Bílého domu v USA.

Její knihy provází myšák Kryštof, který vyráží na mnoho dobrodružných výprav. Reálný základ příběhů vychází z pověstí, tradic a dobových reálií.

Žáci 1. stupně se tak mohli zúčastnit zajímavé besedy, při které se dozvěděli, jak pracuje a tvoří spisovatel, jak vznikají ilustrace do knih a také, co všechno je potřeba, aby kniha vznikla.

Dalšími aktivitami projektového dne byly např.: práce s textem metodami kritického myšlení, tvoření vlastních příběhů a ilustrací, výroba záložek do knihy, návštěva bystřické knihovny nebo seznámení se s ilustracemi dalších významných českých malířů.
Marie Szotkowská
GALERIE ZŠ 2024 Den s knihou