V měsících březnu a dubnu se uskutečnily soutěže Matematický klokan a Matematická olympiáda.

V prestižní soutěži Matematická olympiáda poměřili své síly s dalšími nadějnými matematiky z mnoha škol celého našeho okresu Jan Herman a Amálie Krosová ze 7. třídy. Ve svých kategoriích řešili vždy 3 úlohy, za které mohli získat celkem 18 bodů. Hranice pro úspěšné řešitele byla 9 bodů. Z našich žáků se toho povedlo dosáhnout Honzovi Hermanovi, získal 9 bodů a obsadil tak 9. místo v okrese.

V rámci vyhodnocení výsledků mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan, které se každoročně naše škola zúčastňuje a nelze se na ni připravit, je založena hlavně na logickém myšlení, obsadila 4. místo v kraji Ela Grygová z 8. ročníku.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy v početně velmi obsazené soutěži a úspěšným řešitelům zároveň gratulujeme k výborným místům v okresním i krajském kole!

Mgr. Monika Vítková

GALERIE Matematické úspěchy